לוגו דרונט
מש' הפנים מתכנן סלילת כבישי ענק במרכז ת"א - כתבה מעיתון הארץ
בחברה להגנת הטבע אומרים, כי די במערכת המחלפים שתזרים את התנועה המאסיבית אל הציר, כדי להפוך את חייהם של תושבי נוה צדק לסיוט אחד גדול.
6/06/2006

 

מש' הפנים מתכנן סלילת כבישי ענק במרכז ת"א

יום שלישי, 6 ביוני 2006, 7:34 מאת: יובל אזולאי, הארץ

 

 

ה"ירוקים" מוחים על תכנית מתאר שתוביל להקמת כבישים ראשיים בתוך העיר, למרות המדיניות להמעיט מספר המכוניות במטרופולין


חברת נת"ע - נתיבי תחבורה עירוניים - מבצעת בשנתיים האחרונות עבודות תשתית לקראת הפעלת הרכבת הקלה בגוש דן. על פי התחזיות, בעוד כשש שנים יחל לפעול הקו הראשון, שאמור להקל במידה ניכרת על הפקקים בעיר. בו בזמן, מוביל משרד הפנים תוכנית מתאר מחוזית - תמ"מ 5 - שלאישורה משמעות אחת:
הקמת "עורקי תנועה מטרופוליניים", כלומר, כבישים ראשיים שיעברו בתוך תל אביב. הארגונים הירוקים מתנגדים נחרצות לתוכנית. לדבריהם,  התוכנית עומדת בסתירה גמורה עם המדיניות המוצהרת של הרשויות - לעודד שימוש בתחבורה ציבורית כדי להמעיט את מספר כלי הרכב בתוך המטרופולין.

תמ"מ 5 אינה תוכנית חדשה, ואין באישורה כדי לבשר על תחילת העבודות בזמן הקרוב. ואולם, בארגונים הירוקים חוששים ממתן כל סוג של אור ירוק לתוכנית, שתחשוף לטענתם את תושבי העיר לזיהום אוויר רב ולפגיעה קשה באיכות חייהם.

בשבועות האחרונים הסתיים שלב שמיעת ההתנגדויות שהגישו "הפורום הירוק לאיכות חיים בתל אביב-יפו" והחברה להגנת הטבע בתל אביב למועצה הארצית לתכנון ובנייה. פעילי הפורום, המאגד בתוכו כ-40 ועדי שכונות מכל רחבי העיר, קובלים על כך שהקמת הכבישים והמחלפים בתוך שכונות מגורים תהפוך את חיי התושבים לבלתי נסבלים. "אם התוכנית תאושר, מהלך שגרתי כמו הבאת הילדים לבית הספר יהפוך למסוכן ולמסובך, והגעתם וחזרתם מבית הספר באופן עצמאי תהפוך למשימה בלתי אפשרית", טוענים אנשי הפורום. ואם לא די בכך, בפורום טוענים גם כי סלילת הכבישים המהירים תבוא על חשבון פארקים ומרחבים פתוחים - שממילא חסרים בעיר הבטון תל אביב.

הנפגעת הראשונה: יפו

 

יפו. פארק הלר עשוי להימחק לטובת כביש ברוחב עד 45 מטרים (צילום: עיריית ת"א-יפו)

שכונה ד' ביפו היא הראשונה, כך חוששים בחברה להגנת הטבע, שתשלם את מחיר תמ"מ 5. "פארק הלר" - שמשתרע על שטח של כ-20 דונמים - עשוי להימחק, ובמקומו ייסלל כביש שרוחבו ינוע בין 32 עד 45 מטרים. בקטעים מסוימים יהיה הכביש במרחק של לא יותר מחמישה עד שמונה מטרים מבתי תושבים. בעיריית תל אביב אומרים כי פארק הלר הוקם מלכתחילה כפארק זמני, וכי התוכנית לסלול כביש במקומו הופיעה כבר בתוכניות ישנות.

על פי התוכנית, כביש הלר ימזג את התנועה משדרות ירושלים עם דרך שלבים - דרך שכבר בנוייה למחצה, ומקוממת את הארגונים הירוקים זה זמן רב: "מדובר למעשה באוטוסטרדה בת 12 נתיבים שתחבר את נתיבי איילון באזור מחלף וו! לפסון אל אזור הטיילת בתל אביב. הציר הזה יחלוף בשכונות יפו ג', יפו ד' ונווה עופר", אומרים בחברה להגנת הטבע.

כביש נוסף המתוכן להיסלל הוא כביש המסילה, שיוקם בצמוד לשכונת נוה צדק בתל אביב על תוואי מסילת הברזל הישנה, וברובו יהיה תת קרקעי. בחברה להגנת הטבע אומרים, כי די במערכת המחלפים שתזרים את התנועה המאסיבית אל הציר, כדי להפוך את חייהם של תושבי נוה צדק לסיוט אחד גדול.

צירים נוספים המוגדרים כ"עורקי תנועה מטרופוליניים" הם דרך משה דיין במזרח העיר ורחוב ראול וולנברג שבשכונת רמת החי"ל בצפון תל אביב, שעל פי התוכנית יתחבר עם כביש גהה. "רוחבם של הנתיבים החדשים יהיה כ-100 מטר", אומרת מנהלת החברה להגנת הטבע בתל אביב, ענת ברקאי. "הם יעברו בתוך תל אביב, יכניסו עוד תנועה, יכניסו עוד זיהום אוויר - והם עומדים בסתירה גמורה עם המדיניות של תחבורה ידידותית".

עיריית תל אביב מסתייגת

 


מהנדס עיריית תל אביב, חזי ברקוביץ', אומר כי על אף ההפעלה הצפויה של הרכבת הקלה בשנת 2012, זו תמעיט רק בכ-10% את מספר כלי הרכב שייכנסו אל תוך העיר הגדולה. לפיכך, אומר ברקוביץ', אין מנוס מפיתוח דרכי תעבורה נוספות. עם זאת, מוסיפים בעירייה כי הם מסתייגים מהגדרת הכבישים המתוכננים כ"עורקי תנועה מטרופולניים".

"אנחנו עדיין מנסים ללמוד את המשמעות של ההגדרה הזאת", אומר המתכנן עודד גנוסר מהיחידה לתכנון אסטרטגי במינהל ההנדסה של עיריית תל אביב. "אנו לא יודעים מה תהיה ההשלכה האורבנית של דרך כזו. האם מדרך כזו תותר כניסה לחניונים, למשל? הדברים לא ממש ברורים. התוכנית רואה בצירים אלה דרך להעברת תנועה בצורה אינטנסיבית, ולזה אנחנו מתנגדים - כי הדבר יפגע במרקם העירוני והתנועה הכבדה תיפגע במדיניות שלנו להיטיב עם הולכי הרגל", הוא מוסיף.

בסוף החודש תשמיע עיריית תל אביב את הסתייגויותיה מהתוכנית בפני החוקרת לבנה אלונים מהמועצה! לתכנון ובנייה, שתפקידה לשמוע את ההתנגדויות השונות
. "בכל מקרה, התוכנית תצטרך לעבור עדכון - כיום היא אינה רלוונטית", אומר ברקוביץ'. יוצא מהכלל בהסתייגות העירייה הוא ציר שלבים - בהקמתו אנשיה דווקא תומכים. "חלק מהציר כבר קיים הלכה למעשה", אומר המהנדס ברקוביץ'.

ממשרד הפנים נמסר בתגובה, כי "מכיוון שתמ"מ 5 נמצאת בשלב ההתנגדויות, המחוז ימתין לפרסום המסקנות של החוקרת לבנה אלונים, השומעת את ההתנגדויות ואז תפורסם עמדתנו. יש להדגיש כי התוכנית לוותה לאורך כל הדרך על ידי החברה להגנת הטבע והוצגה בפני הארגונים הירוקים והציבור הרחב. הכבישים האמורים אינם חדשים, והם מתוכננים מזה זמן רב. מטרת התוכנית היא לתת תוקף ולאשר כבישים אלה".

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד